logotype
05 -July -2022 - 09:06

Jarmuta Szczawnica – Glinik Gorlice 5:4 (3:1)
1:0 Sidorczuk (Żółtek) 7
1:1 Kusiak 26 z karnego
2:1 Balogun (Żółtek) 30
3:1 Wiercioch (Balogun) 45+2
4:1 Wiercioch (Żółtek) 60
5:1 Kuziel (Noworolnik) 62 głową
5:2 Buś 72
5:3 Rąpała 80 głową po rożnym
5:4 Kukla 87
Jarmuta: Pietrzak – Kwit (70 Latawiec), H. Michałczak, Noworolnik, Kuziel, Wiercioch, Sidorczuk, Drożdż, Chowaniec (5 Żółtek (85 Hryc)), Balogun, Faltyn
Glinik: Czochór - Rząca (7 Mituś), Dąbrowski, Myśliwy (46 Spyrka), Stój (46 Rąpała), Kusiak (65 Kukla), Świechowski (65 Kuliga), Buś, Gryboś, Firlit, Piotrowski

To było godne pożegnanie Jarmuty z IV ligą. Glinik świętował utrzymanie już po ostatnim meczu i dziś pozostawiał przeciwnikowi sporo wolnego pola. Szczawniczanie mogli zaprezentować się w grze kombinacyjnej i w pełni skorzystali ze swojej szansy. Gospodarze mieli w pewnym momencie przewagę 4 goli, którą niestety roztrwonili w końcówce spotkania.

Momenty były:
7 – GOL 1:0! Krótkie podanie Żółtka w polu karnym do Sidorczuka. Ten po minięciu obrońcy uderza z ostrego kąta obok bramkarza.
10 – Niebezpieczne dośrodkowanie gości z rzutu wolnego. Pietrzak czujnym wyjściem poza piątkę przecina lot piłki skierowanej na głowę rywala.
25 – Buś technicznie z okolicy szesnastki. Piłkę skierowaną w prawy róg spektakularnie wyciąga Pietrzak!
26 – GOL 1:1! Faul defensora Jarmuty skutkuje rzutem karnym dla przyjezdnych. Pietrzak poszedł za strzałem Kusiaka jednak nie zdołał sięgnąć mocno posłanej w lewy róg futbolówki.
29 – Składna kombinacyjna akcja gospodarzy. W końcowej fazie Balogun wykłada do Kuziela, który złapał się za głowę po tym jak uderzył lekko w sam środek bramki.
30 – GOL 2:1! Żółtek tym razem z lewej strony w centrum pola karnego. Uderzenie Baloguna odbite od pięty obrońcy kompletnie myli golkipera Glinika.
37 – Chochór zatrzymuje wychodzącego sam na sam lewa stroną Żółtka.
38 – Strzał Kusiaka po rykoszecie mija lewy słupek bramki Pietrzaka.
39 – Żółtek wykłada na ósmy metr z prawego skrzydła. Ponownie Kuziel nie trafia czysto w piłkę i ta ląduje bezpiecznie w dłoniach bramkarza.
45 +2 – GOL 3:1! Balogun zagrywa z prawej strony wzdłuż piątki mijając podaniem obrońców i bramkarza. Na dalszym słupku bezbłędnie zamyka Wiercioch.
60 – GOL 4:1! Żółtek w uliczkę do Wierciocha. Próbujący przeciąć podanie obrońca Glinika wystawił piłkę jeszcze lepiej napastnikowi Jarmuty, a ten trącił ją obok bramkarza.
62 – GOL 5:1! Dośrodkowanie z prawego skrzydła na dalszy słupek. Kuziel ładnie uderza głową tuż przy lewym pręcie bramki.
67 - Uderzenie Sidorczuka z ostrego kąta na korner paruje Czochór.
72 – GOL 5:2! Uderzenie Piotrowskiego z piątego metra kapitalnie broni Pietrzak! Do dobitki momentalnie doskakuje Buś i strzela skutecznie pod poprzeczkę.
76 – Sidorczuk z prostego podbicia minimalnie obok lewego pręta bramki.
80 – GOL 5:3! Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Rąpała wygrywa pozycję w powietrzu i uderza z głowy pod „ladę”.
86 – Kocioł pod bramką Glinika. Najpierw obrońca ofiarnie blokuje, za chwilę golkiper paruje na korner uderzenie Baloguna.
87 – GOL 5:4! Kukla korzysta z dokładnej wystawki od kolegi i strzela bardzo pewnie z centrum pola karnego w lewy dolny róg.

Źródło sportowepodhale.pl

2022  KS Jarmuta   globbersthemes joomla template