logotype
HOT NEWS:
20 -August -2019 - 03:22

Jarmuta – Kolex Szczawnica – Płomień Limanowa 8-2 (1-2) 

0-1 17’ Mariusz Golonka,

0-2 28’ Szymon Koza,

1-2 43’ Damian Mrówka,

2-2 51’ Marcin Bobak (rzut wolny),

3-2 55’ Damian Mrówka,

4-2 62’ Damian Mrówka,

5-2 70’ Adam Tumidaj,

6-2 73’ Kamil Kuziel,

7-2 76’ Kamil Kuziel,

8-2 78’ Damian Mrówka

Jarmuta: Wiesław Olchawa – Miłosz Kozielec, Mateusz Dyląg, Łukasz Ojrzanowski, Marcin Bobak – Kamil Jasiurkowski (55’ Adam Tumidaj), Rafał Augustyn (69’ Dawid Piszczek), Kamil Kuziel, Mateusz Mlak (69’ Dawid Ciesielka), Jacek Pietrzak (75’ Łukasz Wiercioch) – Damian Mrówka (80’ Łukasz Janc)

Płomień : Łukasz Koza – Marcin Smoleń, Wojciech Majcher, Dawid Plata, Karol Hałapa (75’ Kacper Dutka) – Szymon Koza, Dominik Dudek, Kamil Musiał (44’ Jarosław Piórkowski), Marcin Jańczy (70’ Dominik Wojtas), Mariusz Golonka – Filip Michalik (48’ Maciej Kęska)

czk: Dawid Plata (Płomień - 40’ faul taktyczny w polu karnym), 

żk: Filip Michalik, Karol Hałapa, Jarosław Piórkowski (Płomień)

Spotkanie trzeciej kolejki zostało odwołane w miesiącu sierpniu z powodu padającego wówczas deszczu i złych warunków do rozgrywania meczu. W nowym wrześniowym terminie po wcześniejszych opadach deszczu warunki też nie były nadzwyczajne a grząskie boisko utrudniało przeprowadzanie składnych akcji. Drużynie Płomienia cofniętej głęboko na własną połowę trudne warunki sprzyjały w rozbijaniu ataków gospodarzy. Gdyby już w 1’ główka Kamila Kuziela nie wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką, a w 4’ Kamil Jasiurkowski wykazał się większym spokojem to inaczej mógł wyglądać ten mecz. Tym czasem niespodziewanie drużyna Płomienia po dwóch bramkach zdobytych w identyczny sposób po wcześniejszym zagraniu na skrzydło i mocnym dośrodkowaniu kończonym przez nadbiegających najpierw w 17’ Golonkę, a w 28’ Szymona Kozę wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Jarmuta w tym fragmencie gry nie przypominała zespołu z poprzednich spotkań. Chaotyczne ataki, długi piłki zagrywane w pole karne i mało agresywna gra w środku pola sprzyjały drużynie Płomienia zadowolonej z uzyskanego prowadzenia.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy miały miejsce sytuacje które znacząco wpłynęły na wynik spotkania. Najpierw w 36’ na czystą pozycję wyszedł Damian Mrówka i już po minięciu bramkarza składając się do uderzenia został „wycięty” przez stopera Dawida Platę. Czerwona kartka i rzut karny dla Jarmuty. Do jedenastki podszedł niezawodny dotychczas w takich sytuacjach Kamil Kuziel, a jego sygnalizowany strzał obronił występujący w bramce Płomienia Łukasz Koza. Wydawało się, że niemoc zawodników Jarmuty w tym dniu przeszkodzi w osiągnięciu korzystnego rezultatu.

W 43’ na połowie Jarmuty ma miejsce zdaniem graczy Płomienia kontrowersyjna sytuacja. Szarżujący prawą stroną Kamil Musiał zostaje powstrzymany przez obrońców gospodarzy, a konkretnie wślizgiem Łukasza Ojrzanowskiego a szybko zagrana prostopadła piłka do Mrówki umożliwia zdobycie bramki kontaktowej. Drużyna Płomienia domagała się w tej sytuacji rzutu wolnego.

Odmienne oblicze miała już druga połowa spotkania. Grający w osłabieniu goście z Limanowej cofnęli się na własne pole karne licząc na „zamurowanie” swojej bramki. Stałe fragmenty gry w tym okresie czasu rozstrzygnęły o wygranej Jarmuty. W 51’ z trzydziestu metrów uderzył z rzutu wolnego Marcin Bobak a jego uderzenie znalazło drogę do siatki, w 55’ i 62’ dwukrotnie dośrodkowania z rzutów rożnych Rafała Augustyna mocnymi uderzeniami głową na bramki zamienił Damian Mrówka. Kolejne akcje kończyły się ponownie sytuacjami bramkowymi zamienionymi na bramki Tumidaja, dwukrotnie Kuziela i na zakończenie kanonady strzeleckiej przez Mrówkę.

Spotkanie ułożyło się w efekcie po „myśli” Jarmuty, ale ostrzeżenie z pierwszej połowy wskazuje, że nie można do żadnego ze spotkań podchodzić zbytnio rozluźnionym. Brak poświęcenia, aktywności na boisku powodują że samymi umiejętnościami piłkarskimi spotkań w klasie okręgowej nie można wygrywać. W drugiej połowie na grząskim boisku to właśnie ten element przesądził o wygranej gospodarzy.

2019  KS Jarmuta   globbersthemes joomla template