logotype
HOT NEWS:
20 -August -2019 - 03:31

Jarmuta – Kolex Szczawnica – Orkan Raba Wyżna 9-1 (3-1) 

0-1 8’ Mateusz Lenart,

1-1 14’ Damian Mrówka,

2-1 22’ Jacek Pietrzak,

3-1 42’ Kamil Kuziel,

4-1 58’ Kamil Kuziel (karny),

5-1 60’ Damian Mrówka,

6-1 65’ Kamil Kuziel,

7-1 71’ Damian Mrówka,

8-1 74’ Kamil Kuziel,

9-1 76’ Adam Tumidaj,

Jarmuta: Wiesław Olchawa – Miłosz Kozielec (80’ Krystian Błażusiak), Mateusz Dyląg, Łukasz Ojrzanowski, Marcin Bobak – Kamil Jasiurkowski (65’ Adam Tumidaj), Rafał Augustyn (75’ Marcin Pietrzak), Kamil Kuziel (80’ Łukasz Janc), Mateusz Mlak (69’ Dawid Ciesielka), Jacek Pietrzak – Damian Mrówka

Orkan : Marcin Szklarz – Kamil Traczyk, Robert Możdżeń, Dawid Świder, Daniel Skwarek – Mateusz Lenart, Daniel Traczyk (46’ Łukasz Kasiniak), Robert Teper, Mateusz Pluta, Paweł Gromczak – Tomasz Rapta

czk: Marcin Szklarz (56’ faul taktyczny),

Początek spotkania z Orkanem nie zapowiadał, że mecz może zakończyć się wysoką wygraną gospodarzy. Wprawdzie już w 6’ po składnej akcji całego zespołu Kamil Jasiurkowski znalazł się w dogodnej sytuacji a jego uderzenie zza linii pola karnego mogło zaskoczyć bramkarza z Raby Wyżnej, ale przyszła minuta 8’ w której najpierw z prawej strony dośrodkowanie Gromczaka przenosi nad poprzeczkę występujący w bramce Jarmuty Olchawa a po wykonywanym rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachowuje się Mateusz Lenart uderzeniem głową wyprowadzając gości na prowadzenie.

Bramka dla zespołu z Raby Wyżnej nie zmieniła obrazu gry, w dalszym ciągu to gospodarze posiadali przewagę a zespół Orkana upatrywał swoich szans w szybkich wyjściach z własnej połowy i stałych fragmentach gry. Jarmuta odpowiedziała uderzeniem z dystansu Rafała Augustyna w 13’ i bramką wyrównującą już w kolejnej minucie kiedy po podaniu Jacka Pietrzaka w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Mrówka doprowadzając do wyrównania.

Najładniejsza akcja meczu miała miejsce w 22’. Podanie z głębi pola otrzymuje Damian Mrówka i zagraniem z powietrza ponad głową stopera na wolne pole „uruchamia” Jacka Pietrzaka który płaskim strzałem obok wybiegającego bramkarza zdobywa swoją bramkę. 

W pierwszej części spotkania Jarmuta powinna zdobyć jeszcze bramki w 25’ gdy ofiarna interwencja Szklarza zapobiega utracie bramki po uderzeniu głową Kuziela i w 44’ gdy po doskonałej akcji Pietrzaka sam przed bramką znajduje się Mrówka. W 42’ Pietrzak ponownie asystuje tym razem Kamilowi Kuzielowi, który dopełnia formalności. 

Druga połowa rozpoczyna się również od ataków zespołu ze Szczawnicy. W 47’ uderzenie z rzutu wolnego Augustyna przechodzi nad poprzeczką, a w 53’ mocne uderzenie Pietrzaka broni Szklarz. 

Bramkarz Orkana w 56’ zostaje niestety dla gości negatywnym bohaterem. Zatrzymując nieprzepisowo w polu karnym szarżującego Pietrzaka otrzymuje czerwoną kartkę osłabiając swój zespół, a rzut karny pewnie wykorzystuje Kamil Kuziel. 

W kolejnych minutach zrezygnowana drużyna Orkana całkowicie oddaje inicjatywę Jarmucie a bierna postawa zespołu gości sprzyja zdobywaniu kolejnych bramek dla gospodarzy. W 60’ indywidualną akcję prawym skrzydłem przeprowadza Miłosz Kozielec a mocne dośrodkowanie na bramkę zamienia Mrówka. W 65’ fatalnie od własnej bramki wznawia grę Robert Możdżeń a jego podanie wprost na nogę Pietrzaka kończy się szybką wymianą po której Kuziel podwyższa wynik. W 71’ po zagraniu ze środka pola na czystą pozycję wychodzi Damian Mrówka zdobywając swoją trzecią bramkę tego dnia, a w 74’ po kolejnej składnej akcji podwyższa wynik ponownie Kuziel. Ostatnią bramkę zdobywa Adam Tumidaj precyzyjnym uderzeniem w długi róg pierwszy raz w barwach Jarmuty pokonując bramkarza rywali. 

Wynik spotkania mógł być jeszcze okazalszy, a piłka chociażby dwukrotnie odbija się od słupka bramki Tomasza Rapty który zastąpił wykluczonego bramkarza. To właśnie sytuacja z 56’ była kluczowa dla wyniku tego spotkania, a grająca bez bramkarza drużyna Orkana zupełnie straciła wówczas nadzieję na uzyskanie w Szczawnicy dobrego rezultatu.

Wyniki pozostłych spotkań:

Huragan Waksmund 0-1 Sokół Słopnice

Ogniwo Piwniczna Zdrój 2-1 KS Bobowa

Zalesianka Zalesie 3-0 LKS Rupniów

LKS Szaflary 2-3 Orkan Szczyrzyc

Kolejarz Stróże 4-2 AKS Ujanowice

Skalnik Kamionka Wielka 1-5 Orzeł Wojnarowa 

Płomień Limanowa 1-1 Gród Podegrodzie

2019  KS Jarmuta   globbersthemes joomla template