logotype
HOT NEWS:
20 -August -2019 - 03:23

Jarmuta – Kolex Szczawnica – Orzeł Wojnarowa 9-1 (5-0) 

1-0 8’ Damian Mrówka,

2-0 10’ Damian Mrówka,

3-0 17’ Kamil Kuziel,

4-0 36’ Damian Mrówka,

5-0 42’ Damian Mrówka,

6-0 57’ Kamil Kuziel,

7-0 66’ Damian Mrówka,

8-0 77’ Damian Mrówka,

9-0 82’ Damian Mrówka,

9-1 92’ Mirosław Cichoń

Jarmuta: Konrad Kociołek – Miłosz Kozielec, Mateusz Dyląg, Łukasz Ojrzanowski, Marcin Bobak (83’ Krystian Błażusiak) – Adam Tumidaj (55’ Kamil Jasiurkowski), Rafał Augustyn, Kamil Kuziel (75’ Łukasz Janc), Dawid Ciesielka (59’ Dawid Piszczek), Jacek Pietrzak (87’ Łukasz Wiercioch) – Damian Mrówka

Orzeł : Przemysław Miłkowski – Przemysław Jędrusik, Andrzej Grzyb, Jakub Chronowski (46’ Piotr Fyda), Marcin Mędoń (46’ Tomasz Mędoń) – Paweł Sus (75’ Stanisław Mędoń), Michał Olszewski, Władysław Fyda, Szymon Szczepanik – Mirosław Cichoń, Michał Mędoń

żk: Rafał Augustyn, Kamil Kuziel, Miłosz Kozielec x2 (Jarmuta), Michał Mędoń, Mirosław Cichoń, Tomasz Mędoń (Orzeł),

czk: Miłosz Kozielec (70’ w konsekwencji dwóch żółtych)

 

Spotkanie ligowe z drużyną Orła Wojnarowa zapowiadało się na mecz dwóch wyrównanych drużyn które w pierwszych kolejkach ligi okręgowej zaprezentowały się z niezłej strony. Jednak w tym dniu na boisku zdecydowanie dominowała drużyna ze Szczawnicy odnosząc efektowne zwycięstwo – najwyższe w ostatnich latach w rozgrywkach ligowych. 

Od samego początku pierwszej połowy do zdecydowanych ataków przystąpiła Jarmuta stwarzając sobie dogodne sytuacje bramkowe. W 2’ po długim przerzucie z głębi pola w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Pietrzak uderzając piłkę w boczną siatkę bramki Miłkowskiego, a w 7’ po dośrodkowaniu Pietrzaka swoją bramkę tzw. „szczupakiem” próbował zdobyć Kamil Kuziel. 

W kolejnych dziesięciu minutach gospodarze „ustawili” sobie spotkanie z Orłem zdobywając trzy bramki. W 8’ wynik spotkania otworzył Damian Mrówka, któremu piłkę przed bramką wyłożył Jacek Pietrzak. Dwie minuty później rzut wolny wykonywał Marcin Bobak, a dośrodkowaną piłkę głową „przedłużył do siatki” ponownie Mrówka, w 17’ prawą stroną przedarł się Adam Tumidaj i mocnym dośrodkowaniem obsłużył Kamila Kuziela umieszczającego futbolówkę głową pod poprzeczką bramki Miłkowskiego. W międzyczasie goście stworzyli sobie jedyną sytuację w tej części gry którą wyjaśnił interwencją nogami Konrad Kociołek.

Kolejne minuty pierwszej połowy upłynęły na grze w środku pola, a piłkarze z Wojnarowej próbowali zagrozić bramce Jarmuty najczęściej po wrzutkach z rzutów rożnych.

W końcówce pierwszej połowy ponownie dwukrotnie „sprawy w swoje ręce wziął kapitan zespołu ze Szczawnicy” – Jacek Pietrzak. W 36’ mocnym dośrodkowaniem na głowę Mrówki umożliwił zdobycie czwartej bramki, a w 42’ po szybkim kontrataku wyłożył piłkę przed bramkę ponownie Damianowi Mrówce. 

Druga odsłona rozpoczęła się jak całe spotkanie od kolejnych akcji Jarmuty. W 49’ w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Kuziel ale dobrą interwencją popisał się Przemysław Miłkowski, później dwukrotnie swoich sił próbował Tumidaj, a w 57’ kolejny raz Jacek Pietrzak przeprowadził indywidualną akcję ogrywając dwóch obrońców w pole karne i wykładając piłkę na przedpole bramki umożliwiając Kuzielowi zdobycie kolejnej bramki. Jeszcze w 64’ kolejnym doskonałym przerzutem popisał się Marcin Bobak stwarzając dogodną pozycję Pietrzakowi ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki.

Zawodnicy Jarmuty przeprowadzili najładniejszą akcję spotkania w 66’ gdy po wymianie kilku podań w „trójkącie” – Pietrzak, Kuziel, Mrówka ten ostatni dopełnił formalności z najbliższej odległości. Obrońcy z Wojnarowej w tej sytuacji nie do końca chyba wiedzieli jak to się stało, że tak zastali w tej akcji po piłkarsku „rozklepani”.

W kolejnych minutach spotkania gra toczyła się głownie w środku pola gdzie w zupełności „rządził” Rafał Augustyn i obrońcy Jarmuty. Po czerwonej kartce dla Miłosza Kozielca w 70’ gra wyrównała się, ale pomimo osłabienia kolejne bramki zdobyła Jarmuta. W 77’ Jacek Pietrzak przeprowadził akcję lewą stroną mocno dośrodkowując przed bramkę Miłkowskiego, który w tej sytuacji nie popisał się wypuszczając dośrodkowanie wprost na głowę Mrówki, który nie marnuje takich okazji. 

Jeszcze w 82’ płaskim uderzeniem obok wybiegającego bramkarza swoją (siódmą !!) bramkę w tym spotkaniu zdobywa Damian Mrówka.

W samej końcówce do „głosu” dochodzą piłkarze z Wojnarowej stwarzając sobie bramkowe sytuacje. Najpierw bardzo dobrą interwencję popisuje się Konrad Kociołek broniąc uderzenie z najbliższej odległości, a w ostatniej akcji spotkania po rzucie rożnym piłkę do siatki kieruje Mirosław Cichoń zdobywając honorową bramkę dla pogrążonej w tym dniu drużyny Orła Wojnarowa.

Drużyna Jarmuty zagrała bardzo dobre spotkanie ligowe nie dając żadnych nadziei przeciwnikowi na korzystny rezultat. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo ambitnie i ofiarnie na wysokim poziomie. Pomimo zdobycia w tym spotkaniu siedmiu bramek przez Damiana Mrówkę na pochwały zasługuje cała jedenastka, a o wyniku w tym dniu przesądziły indywidualne akcje Jacka Pietrzaka wsparte współpracą z pozostałymi zawodnikami decydującymi o grze ofensywnej Jarmuty.

Wyniki pozostałych spotkań:

KS Bobowa2-7Sokół Słopnice

Huragan Waksmund0-0LKS Rupniów

Ogniwo Piwniczna Zdrój2-1Orkan Szczyrzyc

Zalesianka Zalesie 1-2 Orkan Raba Wyżna

LKS Szaflary5-1AKS Ujanowice

Kolejarz Stróże6-2Gród Podegrodzie

Skalnik Kamionka Wielka 3-0 Płomień Limanowa

 

2019  KS Jarmuta   globbersthemes joomla template