Skalnik Kamionka Wielka - Jarmuta – Kolex Szczawnica 0-4 (0-3)

0-4 67’ Damian Mrówka

Skalnik : Łukasz Konstanty - Łukasz Poręba, Grzegorz Hasior, Marek Chochla (87’ Oskar Grabski), Jakub Kulpa - Daniel Kopeć (70’ Jakub Ogórek), Grzegorz Żarnowski, Grzegorz Maciaszek, Sebastian Nowak (80’ Kamil Poręba) - Adam Bajdel, Kacper Wójtowicz (80’ Bartosz Golonka).

Jarmuta: Konrad Kociołek – Dawid Piszczek (50’ Miłosz Kozielec), Mateusz Dyląg, Łukasz Ojrzanowski, Marcin Bobak (85’ Łukasz Wiercioch) – Jacek Pietrzak, Rafał Augustyn (70’ Marcin Pietrzak), Kamil Kuziel (80’ Adam Tumidaj), Mateusz Mlak (85’ Dawid Ciesielka), Kamil Jasiurkowski – Damian Mrówka

żk: Sebastian Nowak, Daniel Kopeć (Skalnik), Marcin Bobak, Rafał Augustyn, Łukasz Ojrzanowski, Łukasz Wiercioch, Jacek Pietrzak (Jarmuta),

Mecz ligowy w Kamionce Wielkiej został rozegrany przed południem jako pierwsze spotkanie drugiej kolejki. Gospodarze zaledwie po jednym dniu przerwy zdecydowali się na przełożenie spotkania na wcześniejszą godzinę z uwagi na planowane uroczystości w swojej gminie. I zapewne obawiając się trudów spotkania przystąpili w pierwszych minutach do zdecydowanych ataków z nadzieją na wypracowanie sobie w tej fazie meczu przewagi bramkowej. Od pierwszych minut agresywnie atakowali nawet obrońców Jarmuty i próbowali odbioru piłki na połowie przeciwnika. Niespodziewanie jedno z pierwszych wyjść Jarmuty kończy się pierwszą bramką spotkania. W 6’ mocny wyrzut z autu Kamila Jasiurkowskiego w pole karne Skalnika kończy się „nieszczęśliwą” dla gospodarzy interwencją obrońcy który pokonuje swojego bramkarza.
Skalnik odpowiada w 8’ sytuacją Sebastiana Nowaka i uderzeniem głową obok bramki w 18’ po wrzutce z rzutu wolnego Żarnowskiego.
W 18’ minucie ma miejsce prawdziwa seria rzutów rożnych Jarmuty wykonywanych przez Rafała Augustyna. Pierwsze trzy próby kończą się interwencjami obrońców gospodarzy ale już kolejna efektowną bramką Jarmuty. Piłka zagrana za pole karne do nadbiegającego Jacka Pietrzaka który mocnym uderzeniem pokonuje po raz drugi Łukasza Konstantego. Minutę później po szybkim kontrataku mogło być już 3-0 ale w dogodnej sytuacji strzelec drugiej bramki dla Jarmuty „stracił” piłkę już w polu karnym.
Skalnik odpowiada w 23’ akcją pod bramką Kociołka po której stoper gospodarzy głową trafia w boczną siatkę, a w 26’ ofiarna interwencja na linii bramkarza Jarmuty zapobiega utracie bramki.
W spotkaniu tym jak okazuje się później decydującymi dla wyniku były stałe fragmenty gry. W 36’ kolejny rzut rożny wykonywany przez Augustyna kończy się bramką Mateusza Dyląga z najbliższej odległości „wpychającego” piłkę do siatki.
W końcowych minutach pierwszej połowy Skalnik powinien zdobyć bramkę na swoim stadionie, ale najpierw uderzenie Grzegorz Żarnowskiego ląduje na poprzeczce bramki Kociołka, a w 39’ bramkarz Jarmuty w nieprawdopodobny sposób broni uderzenie z najbliższej odległości.
Początek drugiej połowy i pierwsza akcja Jarmuty mogła przynieść podwyższenie wyniku. W sytuacji sam na sam z Konstantym znalazł się Damian Mrówka i niestety dla zespołu gości przegrał ten pojedynek. Gospodarze najwyraźniej dłużej jednak byli w przerwie w szatni oddając w pierwszych minutach całkowicie inicjatywę zespołowi ze Szczawnicy. Dopiero w 53’ odpowiadają sytuacją Nowaka przenoszącego piłkę nad poprzeczką i w 57’ próbującego zaskoczyć głową bramkarza Jarmuty.
W 67’ Jarmuta przeprowadza wzorcowy kontratak i po wymianie zaledwie pięciu podań boczny obrońca gości Marcin Bobak mocnym dośrodkowaniem na przedpole bramki Skalnika obsługuje nadbiegającego Damiana Mrówkę zdobywającego swoją bramkę w tym spotkaniu.
Honorowa bramka dla Skalnika powinna już zostać zdobyta w 74’ ponieważ nie ma lepszej sytuacji do zdobycia gola aniżeli rzut karny. Do jedenastki podszedł doświadczony Grzegorz Żarnowski ale w tym dniu Konrad Kociołek był jednak nie do pokonania i popisuje się doskonałą obroną.
Do końca meczu Skalnik posiadał inicjatywę na boisku próbując zdobyć chociażby jedną bramkę, ale drużyna Jarmuty dopuszcza jedynie do niegroźnych sytuacji. W 76’ uderzenie z dystansu wyłapuje bramkarza, a w 80’ i 82’ uderzenia piłkarzy z Kamionki mijają bramkę Kociołka.
Bardzo cenne zwycięstwo na boisku ubiegłorocznego IV ligowca, który z pewnością będzie czołową drużyną klasy okręgowej w tym sezonie.