logotype
HOT NEWS:
17 -June -2019 - 15:14

Jarmuta Szczawnica – Sokół Stary Sącz 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Kuziel 36, 1:1 Gardoń 40, 2:1 Ł. Wiercioch 82, 3:1 Pietrzak 88.

Jarmuta: Olchawa – Ojrzanowski, Bobak, Czubiak, Kuziel ŻK – Pietrzak, Mlak, Gołdyn (70 Kozielec), Dyląg, Ciesielka (53 Ł. Wiercioch ŻK) – Urban (46 Zieliński)

Sokół: Pająk – Chid (20 Gardoń ŻK), Głębocki (65 Kamiński), Rusin, Hojtas ŻK – Haza, Marduła, Bednarczyk (82 Lizoń), Stępka, Kozłowski – Wójcik.

Sędziował: Paweł Barwiński z Nowego Targu. Widzów: 100

W 10 min jeden z obrońców Sokoła był bliski zdobycia samobójczej bramki, ale piłka po jego interwencji zatrzymała się na poprzeczce. W 36 min gospodarze już sami wypracowali sobie pierwszego gola w meczu. Kuziel dopadł w polu karnym do piłki i na dwa razy pokonał Pająka. Goście odpowiedzieli 4 minuty później. Do zagranej z prawej strony futbolówki wyskoczył Gardoń i głową posłał piłkę za plecy Olchawy. W ostatniej akcji w tej odsłonie prowadzenie gospodarzom mógł przywrócić ponownie Kuziel, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego.

Po zmianie stron przeważała optycznie Jarmuta, ale jej ataki przypominały bicie głową w mur. Szczawniczanie zdołali jednak w końcówce przechylić szalę zwycięstwa. W 82 min Kuziel zagrał do Ł. Wierciocha, ten nie trafił czysto w piłkę, ale ta jednak wpadła do bramki Sokoła. W 88 min wygraną gospodarzy przypieczętował efektownym „półwolejem” Pietrzak. Jeszcze w doliczonym czasie gry Czubiak znalazł się sam przed Pająkiem ale zamiast uderzać szukał jeszcze podania do Kuziela, który chybił.

- Wynik lepszy niż gra. Tyle mogę powiedzieć o naszej postawie. Rezultat końcowy na pewno w jakimś stopniu zamazuje obraz tego jak ten mecz wyglądał. Cieszy jednak to, że do samego końca szukaliśmy tej zwycięskiej bramki - ocenił grający trener Jarmuty, Pietrzak.

Źródło podhaleregion.pl

Wyniki pozostąłych spotkań:
LKS Łużna 0-2 Sokół Słopnice
Huragan Waksmund 3-2 Laskovia Laskowa
Zalesianka Zalesie 2-4 Wierchy Rabka Zdrój
LKS Rupniów 0-3 Poprad Rytro
Skalnik Kamionka Wielka 3-2 Orzeł Wojnarowa
Kolejarz Stróże 0-2 Ogniwo Piwniczna Zdrój
Gród Podegrodzie 5-0 KS Tymbark

2019  KS Jarmuta   globbersthemes joomla template