logotype
HOT NEWS:
24 -March -2019 - 12:05

Jarmuta Szczawnica – LKS Szaflary 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Kwiatek 55, 1:1 Kuziel 67 z karnego.

Jarmuta: Borzęcki – Tumidaj ŻK (82 Pietrzak), Bobak, Dyląg ŻK, Ciesielka (60 Ojrzanowski ŻK) - Zelek, Mlak ŻK, Skórnóg ŻK, Kuziel, Jasiurkowski ŻK - W. Wiercioch ŻK,

Szaflary: Żuk – K. Kantor, Baboń ŻK, Strama, Mucha - Stawicki, Gałdyn ŻK, Hreśka (50 Mrowca ŻK) F. Kamiński ŻK, ŻK, CZK 72, P. Kamiński ŻK (61 A. Kamiński) – Kwiatek.

Sędziował Konrad Kolak z Nowego Sącza.

Walka, walka i jeszcze raz walka, często z przekroczeniem przepisów. Efekt? 14 kartek w tym jedna czerwona.

W pierwszej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem, bliżsi zdobycia gola byli gospodarze.

Najwięcej kontrowersji wywołała sytuacja z 10 min, kiedy po faulu na Wierciochu, arbiter wskazał na rzut karny dla Jarmuty, ale po chwili, po konsultacji z sędzia linowym, decyzję swą anulował i nakazał wznowie gry gościom rzutem z autu.

Raz, bramkarzowi Szaflar w sukurs - po strzale W. Wierciocha – przyszedł słupek.

Jeżeli chodzi o sytuacje bramkowe dla Szaflar, to w tej odsłonie najlepszą z nich miał Kwiatek, który z bliska trafił w dobrze ustawionego w bramce Jarmuty, Borzęckiego.

Napastnik Szaflar za tę sytuację zrehabilitował się 10 minut po przerwie. Wtedy wykorzystał dogranie wzdłuż linii bramkowej od
F. Kamińskiego, dołożył nogę i dał swojej drużynie prowadzenie.

Goście nie nacieszyli się nim długo. W 66 min Zelek faulowany był w polu karnym Szaflar przez Babonia i z rzutu karnego, wyrównał Kuziel.

Im bliżej było końca, tym atmosfera gęstniała. W 72 min z boiska wyleciał F. Kamiński, który za faul na Ojrzanowskim zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W samej końcówce obie drużyny miały po jednej „meczowej” sytuacji. Najpierw w stu procentowej sytuacji pomylił się Kwiatek, a
w odpowiedzi minimalnie przestrzelił Wiercioch.

- Co do samego meczu, to jak to zazwyczaj w derbach bywa, był bardzo twardy. Być może gospodarze mieli lepszą pierwsza połowę ale to my grając w dziesięciu powinniśmy przechylić losy tego meczu. Szkoda, bo bardzo chcieliśmy zdobyć te 3 punkty, na 30 urodziny Maćka Stramy – przyznał trener Szaflar, Tomasz Ligudziński.

- Ten mecz powinniśmy wygrać w pierwszej połowie, która była pod wyraźne nasze dyktando. Szaflar można powiedzieć, że nie było na boisku. Nasza nieskuteczność, ale i błąd w mojej ocenie sędziego, pozbawił nas możliwości tego by na przerwę schodzić z jakąś bramkową zaliczką. Mimo wszystko gratuluje swojej drużynie woli walki – ocenił szkoleniowiec Jarmuty ,Jacek Pietrzak

Źródło podhaleregion.pl

Wyniki pozostałych spotkań:
Orkan Raba Wyżna 0-2 Sokół Słopnice
AKS Ujanowice 0-5 Orkan Szczyrzyc
Orzeł Wojnarowa 6-1 LKS Rupniów
Gród Podegrodzie 6-1 KS Bobowa
Płomień Limanowa 0-2 Huragan Waksmund
Skalnik Kamionka Wielka 9-1 Ogniwo Piwniczna Zdrój
Kolejarz Stróże 7-1 Zalesianka Zalesie

 

 

 

 

2019  KS Jarmuta   globbersthemes joomla template