17 -July -2018 - 21:06

PS: podsumowanie spotkań rundy jesiennej w wykonaniu Jarmuty - Kolex Szczawnica :
1 kolejka – mecz u siebie:
Kolejarz Stróże 7-0 (3-0) 13’ Jacek Pietrzak, 18’ Kamil Kuziel,
29’ Kamil Kuziel, 66’ Jacek Pietrzak,
70’ Damian Mrówka, 85’ Damian Mrówka,
88’ Damian Mrówka
Przed sezonem drużyna Kolejarza była wymieniana jako jeden z kandydatów do awansu, ale nieoczekiwanie runda jesienna była w wykonaniu drużyny ze Stróż kiepska. Kłopoty kadrowe były widoczne już od pierwszej kolejki. Jarmuta bezlitośnie wykorzystała „niedyspozycję” przeciwnika wysoko wygrywając i obejmując pozycję pierwszego lidera.

2 kolejka – mecz wyjazdowy :
Skalnik Kamionka Wielka 4-0 (3-0) 6’ bramka samobójcza,
18’ Jacek Pietrzak, 43’ Mateusz Dyląg,
74’ Damian Mrówka
Jedno z lepszych spotkań w rundzie jesiennej rozegrane przez Jarmutę. To Skalnik prowadził grę i przez większość spotkania posiadał futbolówkę, a goście zdobywali bramki. Dobrze wykonane stałe fragmenty gry przesądziły o wyniku, a kilka interwencji w bramce Kociołka pozwoliło zachować czyste konto.
3 kolejka – mecz u siebie z Płomieniem Limanowa – odwołany,
4 kolejka – mecz wyjazdowy :
Gród Podegrodzie 3-2 (1-0) 39’ Kamil Jasiurkowski,
72’ Damian Mrówka, 93’ Łukasz Wiercioch
Na trudnym dotychczas „terenie” w Podegrodziu długo wydawało się że tradycyjnie Jarmuta straci punkty. Słabo grający Gród do 93’ remisował i dopiero w ostatniej akcji spotkania rezerwowy w tym dniu Łukasz Wiercioch w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do bramki dając liderowi upragnione 3 pkt i przełamując dotychczasową niemoc gości w Podegrodziu
5 kolejka – mecz u siebie :
Orzeł Wojnarowa 9-1 (5-0) 8’ Damian Mrówka, 10’ Damian Mrówka,
17’ Kamil Kuziel, 36’ Damian Mrówka,
42’ Damian Mrówka, 57’ Kamil Kuziel,
66’ Damian Mrówka, 77’ Damian Mrówka,
82’ Damian Mrówka,
Mecz drugiej drużyny w tabeli z czwartą zakończył się wynikiem hokejowym. Wyczynem niewątpliwie tego spotkania było 7 bramek zdobytych przez Damiana Mrówkę ale graczem tego dnia był jednak Jacek Pietrzak który wypracował większość z bramek zdobytych przez Jarmutę. Najwyższe zwycięstwo Jarmuty w historii występów w klasie okręgowej.
6 kolejka – mecz wyjazdowy :
AKS Ujanowice 2-2 (1-0) 33’ Kamil Kuziel, 67’ Damian Mrówka
Pierwsza strata punktów w rundzie przez Jarmutę na boisku w Ujanowicach na własne życzenie. Kilka sytuacji wcześniej powinno dać gościom przewagę bramkową w tym spotkaniu, a nieoczekiwanie AKS na początku drugiej połowy zdobywa dwie bramki wychodząc na prowadzenie. Ambitna pogoń za poprawą wyniku daje jedynie remis, a dodatkowo zawsze kontrowersyjny w prowadzeniu spotkań piłkarskich arbiter Folwarski z Rokicin Podhalański niestety „dochodzi do głosu” w końcówce spotkania.
7 kolejka – mecz u siebie :
Orkan Raba Wyżna 9-1 (3-1) 14’ Damian Mrówka, 22’ Jacek Pietrzak,
42’ Kamil Kuziel, 58’ (k) Kamil Kuziel,
60’ Damian Mrówka, 65’ Kamil Kuziel,
71’ Damian Mrówka, 74’ Kamil Kuziel,
76’ Adam Tumidaj
Wysokie zwycięstwo z Orkanem nie przyszło tak łatwo jak wcześniejsza wygrana 9-1 z drużyną z Wojnarowej. Dopiero wykluczenie po faulu bramkarza gości tak naprawdę otworzyło drogę do bramki. Orkan wyszedł na prowadzenie już w 7’ ale później było już tylko gorzej.
mecz zaległy z 3 kolejki – mecz u siebie:
Płomień Limanowa 8-2 (1-2) 43’ Damian Mrówka, 51’ Marcin Bobak,
55’ Damian Mrówka, 62’ Damian Mrówka,
70’ Adam Tumidaj, 73’ Kamil Kuziel,
76’ Kamil Kuziel, 78’ Damian Mrówka,
Po pierwszej połowie Jarmuta przegrywa na swoim boisku 1-2 zdobywając bramkę kontaktową praktycznie do szatni. I właśnie przerwa miała w tym spotkaniu decydujące znaczenie. W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał już zupełnie inaczej a grający w osłabieniu po czerwonej kartce Płomień wywiózł po drugiej połowie dodatkowych siedem bramek ze Szczawnicy.
8 kolejka – mecz wyjazdowy z Orkan Szczyrzyc - odwołany
9 kolejka – mecz u siebie :
LKS Rupniów 4-1 (2-1) 22’ Marcin Bobak, 36’ Damian Mrówka,
64’ Kamil Kuziel, 67’ Damian Mrówka,
Beniaminek przyjechał do Szczawnicy mocno wystraszony. Od początku spotkania broniąc się na własnej połowie a swoich szans na zdobycie bramki szukając w stałych fragmentach gry. Taka taktyka przyniosła efekt już w 7’ gdy z rzutu wolnego goście pokonują bramkarza Jarmuty. Bramka ta jednak nie wprowadziła nerwowości w poczynania gospodarzy którzy raczej w pełni kontrolowali przebieg meczu – a nie każde spotkanie można wygrać tak wysoko jak wcześniejsze w Szczawnicy.
10 kolejka – mecz wyjazdowy :
KS Bobowa 2-1 (1-0) 4’ Mateusz Dyląg, 78’ Damian Mrówka
Spotkanie które było zapowiedzią kłopotów zespołu Jarmuty w końcówce sezonu. Ostatnia drużyna w tabeli długo utrzymywała korzystny dla siebie wynik a goście najwyraźniej zlekceważyli rywala i nie potrafili uporać się z najsłabszą drużyną ligi. Niespodzianka była Bardzo Blisko.
spotkanie zaległe z 8 kolejki– mecz wyjazdowy :
Orkan Szczyrzyc 0-1 (0-1)
Mecz na szczycie ! Dużo emocji i kilka zwrotów akcji. Zwycięsko z tego spotkania wychodzi Orkan którego defensywa była trudna do przejścia a jak już się to udawało to w bramce był jeszcze bezbłędny Piwowarczyk. Orkan Szczyrzyc chce wrócić do IV ligi i w tym spotkaniu udowodnił że gra na wyższym poziomie rozgrywek z pewnością jeszcze w tej chwili należy się właśnie gospodarzom.
11 kolejka – mecz u siebie :
Huragan Waksmund 3-2 (2-1) 14’ Kamil Kuziel, 43’ Damian Mrówka
88’ Rafał Augustyn
Huragan potwierdził opinię że jest solidną drużyną, dobrze zorganizowaną i potrafiącą urwać punkty każdemu przeciwnikowi. Pomimo gry w osłabieniu długo skutecznie przeciwstawiał się Jarmucie. Dopiero rzut wolny wykonany przez Rafała Augustyna w samej końcówce spotkania dał wygraną gospodarzom.
12 kolejka – mecz wyjazdowy :
Ogniwo Piwniczna 4-2 (2-1) 11’ Łukasz Ojrzanowski,
37’ Damian Mrówka, 49’ Jacek Pietrzak,
86’ Jacek Pietrzak,
Ostatni z beniaminków najwyżej notowany po bardzo dobrym początku rundy był czołową drużyną ligi. Koniec sezonu jednak w wykonaniu Ogniwa był nie najlepszy, a spotkanie z Jarmutą potwierdziło że drużyna z Piwnicznej raczej będzie zespołem środka tabeli. Na uwagę zasługuje efektowna bramka Jacka Pietrzaka którą można obejrzeć m.in. na „typowy kibic A klasy”!!.
13 kolejka – mecz u siebie – Zalesianka Zalesie – odwołany.
14 kolejka – mecz wyjazdowy :
LKS Szaflary 0-2 (0-1)
Mecz w Szaflarach niestety po raz kolejny nie po myśli Jarmuty. Pomimo przewagi i prowadzenia gry żadna z sytuacji nie została zakończona pokonaniem najlepszego bramkarza na Podhalu (według Podhale Region) Wasyla Zhuka. A Szaflary zawsze u siebie bramkę zdobędą ! Pierwsza dosyć niespodziewana a druga będąca wynikiem kunsztu piłkarskiego kolejnego zawodnika z jedenastki Podhala – Floriana Kamińskiego.
15 kolejka – mecz wyjazdowy :
Sokół Słopnice 1-3 (0-1) 81’ Kamil Kuziel
Kolejne spotkanie wyjazdowe z zespołem czołówki i niestety kolejna przegrana. Inna sprawa że Sokół zagrał jedno z lepszych spotkań w ostatnim czasie, górując na boisku zaangażowaniem i ambicją. Ponadto swoje zrobił jeden z najlepszych napastników okręgówki – Kamil Śliwa i Jarmuta przegrywa ostatnie spotkanie jesieni. Szkoda, że najlepsza runda w wykonaniu szczawniczan kończy się dwoma przegranymi. Kolejna runda – kolejne nadzieje, wiosenny optymizm i oby przynajmniej tyle punktów co w rundzie jesiennej !